IMG_20190529_102828

Шенжен Huijing технологија копродукции, Ltd е основана на 27 септември, 2011 година адреса се наоѓа на прекрасното Охридско Езеро Shiyan во Bao'an округ, Шенжен. Тој во моментов има стандард фабричка зграда од 1.000 квадратни метри и нова линија за производство на кората / пси-LCD модули. Од своето основање, компанијата се фокусираше на дизајн, производство и продажба на течни кристали дисплеј (LCD), а течни кристали дисплеј модул (Продолжува). Производи вклучуваат: карактер матрични модул, графички матрица модул точка, кинески модул карактер библиотека, сегмент кодот модул екранот, OLED модул, модул TFT неколку категории.

Прочитај повеќе

Избрана Производи

Пристигнување Производи

partener

WhatsApp Онлајн Chat!